38.8 C
Скопје
16:47 - 19 јули, 2024

Ознака : AC/DC

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

НА 17 ФЕВРУАРИ ПОЧНА НОВА ЕРА ВО МУЗИКАТА: Светот се запозна со звуците на „AC/DC“, роден е фронтмен на „Green Day“…

Еспресо
Денешниот ден, 17 февруари, ќе остане запaметен по неколку интересни настани кои оставија голем белег во музиката сè до денеска. На 17 февруари низ историјата,...