39.8 C
Скопје
16:28 - 19 јули, 2024

Ознака : 93 години

ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Славниот астронаут Баз Олдрин на 93 години повторно стапна на „лудиот камен“: Ја освои Месечината, а сега ѕвездите ѝ ги симна на убавата Анка

Еспресо
Возбудени сме како тинејџери кои побегнале од родителите за да се венчаат, изјави Олдрин. Познатиот астронаут Баз Олдрин, пилотот на мисијата Аполо 11 и вториот...