34.8 C
Скопје
18:43 - 22 јули, 2024

Ознака : 13 години од смрт

БалканСлајдерСцена

СКРШЕН ОД ДЕПРЕСИЈА, ВЛЕЗЕ ВО ПЕКОЛОТ НА ДРОГАТА, А ФАТАЛНАТА ДОЗА НА ТАБЛЕТИТЕ ГО ОДНЕСЕ ВО СМРТ: Трагичната приказна за Дино Дворник!

Еспресо
На денешен ден, пред 13 години, Дино Дворник почина на 44 -годишна возраст од предозирање со дрога. Тој беше запаметен како ненадминат крал на фанкот...