16.8 C
Скопје
18:05 - 20 април, 2024

(Видео) Пукање ја прекина прославата во Канзас Сити: Десет повредени, едно лице загина

Прославата на навивачите на Канзас Сити и парадата по победата на Чифс во Супербоул (25:22 против Сан Франциско Фуртинерс) беше прекината со пукање.

Како што можете да видите на видеото од местото на настанот, голем број полицајци влетале во зграда во овој град во Мисури.

Наводно, пукањето се случило веднаш по завршувањето на парадата, а голем број навивачи кои биле присутни на местото на настанот веднаш биле евакуирани.

„Имаше пукање во станицата Унион. Ве молиме да ја напуштите областа“, се вели во пораката од полицијата.

Недолго потоа, пристигнаа извештаи дека најмалку десет лица се ранети во нападот, додека полициските сили наводно совладале двајца напаѓачи.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....