24.8 C
Скопје
15:49 - 3 октомври, 2023

(Видео) На познатата раперка ѝ пукнаа панталоните на сцената, полицијата на Саудиска Арабија го прекина концертот

Раперката Иги Азалеа (33) во петокот вечерта одржала концерт во Ријад, Саудиска Арабија, но концертот бил прекинат затоа што ѝ пукнале панталоните од латекс на сцената.

Како што пејачката изјави по инцидентот, не се работи за модна несреќа, туку со тој чин испратила порака за зајакнување на жените и со тоа ја принудила полицијата предвреме да го прекине концертот.

Иги на концертот ги извела своите песни полни со пцовки, без цензура, а кога и пукнале панталоните се обиде да сокрие што се случило, па ги повика членовите на тимот да и донесат тренерка.

Инаку, во моментот кога наеднаш пукнаа панталоните, свиреше ремикс на феминистичката химна „Женски свет“ во изведба на Шер.

Иги успеала да изведе уште неколку песни, а потоа полицијата и го прекинала настапот. Таа потоа се огласи на Твитер за инцидентот и им се извини на фановите, а потоа објави дека концертот е откажан поради нејзината феминистичка порака.

„Многу ми е жал што не ми дозволија да го завршам настапот. Властите не ни дозволија затоа што ми пукнаа панталоните“, напиша таа.

Кога еден маж ја прашал дали властите навистина нема да ѝ дозволат да ги смени панталоните и да продолжи да настапува, Иги извикала на сцената:

„Дами, направете врева, тоа е женски свет!“ што, како што тврди, очигледно тоа ги натерало властите да го прекинат концертот.

Познато е дека Саудиска Арабија има строги закони за јавна пристојност, што вклучува и скромно облекување.

 

Слични објави

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо

Вистински егоисти: Три хороскопски знаци на кои баш им е гајле за вас

Еспресо
Се вчитува....