18.8 C
Скопје
20:45 - 5 октомври, 2022

(Видео) Ким Кардашијан на железниот трон во скеч инспириран од „Игра на тронови“ја најавува новата сезона на реалното шоу „Во чекор со Кардашијанс“

Додека фановите на „Игра на троновите“ (Game of Thrones) го гледаат приквелот на сагата – серијата House of the Dragon, која веќе ги сруши сите рекорди на популарност, ТВ водителот Џејмс Корден и тимот на The Late Late Show, на јавноста ѝ ја претставија сопствената фантастична верзија – со Ким Кардашијан, Крис Џенер и Кајли Џенер.

Во скечот, Корден го игра кралот на Вестерос, а Ким ја игра неговата помлада сестра, која сака самата да го преземе Железниот трон. Крис ја игра нивната мајка која сака нејзините деца да се сложуваат. Кајли Џенер се појавува во финалето за да го заземе тронот и да објави: „Има само еден крал во ова кралство, а тоа е кралот Кајли“.

Заплетот на фантазијата е испреплетен со фрагменти од нашето време: Ким краде змејови јајца за да направи производи за нега на тело од нив, а исто така позира за насловна страница на списание.

Скечот е објавен во точно во време кое се совпаѓа премиерата на втората сезона на реалното шоу на семејството Кардашијан, која почнува да се емитува од денес. Врз основа на трејлерот, повторно ќе има многу драма во епизодите, а гледачите ќе дознаат повеќе за романсата и свадбата на Кортни Кардашијан и Тревис Баркер.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....