12.8 C
Скопје
17:14 - 23 април, 2024

(Видео) Александра Пријовиќ ја освои и Бања Лука: Додека го чекаше третиот концерт, запеа со уличните музичари

Фолк пејачката Александра Пријовиќ ја продолжи турнејата „Од исток до запад“ со концерти во Бања Лука. Две вечери салата Бориќ беше исполнета до последното место, а ги пееја хитовите на глас.

Пијовиќ вечерва го одржува третиот концерт во Бања Лука, а билетите одамна се распродадени.

На улиците на Бања Лука, таа покажа зошто е феномен во регионот, каде лежерно и срдечно се сликаше со обожавателите.

Во еден момент дури беше снимена како со улични пејачи ја пее детската песна „Заклео се бумбар“.

 

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....