9.8 C
Скопје
07:23 - 15 април, 2024

(Видео) Александра Пријовиќ и Рада Манојловиќ го кренаа Осиек на нозе: Пријателки од детството

Популарната пејачка Александра Пријовиќ се присети каква била нејзината прва средба со сцената, а Радмила Рада Манојловиќ придонела да се заљуби во сценските настапи.

Александра Пријовиќ почна да постигнува голем успех. На нејзиниот концерт во Осиек гостин беше Рада со која ја отпеа „Алкотест“. Пејачката откри како ја запознала Рада и како познанството прераснало во пријателство:

-Рада ја познавам од 13 години. Морам да ви ја кажам ситуацијата, Рада беше голема ѕвезда и доаѓам и ѝ велам: „Сакам да пеам“, а таа ме качи на сцената кога имав 14 години. Никогаш нема да го заборавам тој момент – изјави Прија.

Пријовиќ истакна дека Рада ѝ е многу важна во животот:

– Имам многу убави спомени од Рада. Ја познавам толку години, можам да кажам дека е посебна во секоја смисла, дека е прекрасна личност и личност која на сите им посакува добро. Рада знае колку се радувам на секој нејзин успех и знам дека лудилото излегува – продолжи Александра.

Рада пак искажа голема благодарност за зборовите на Александра:

– Го подготвив говорот, но го заборавив и веќе не знам ниту еден збор. Драго ми е што ги испочитува сите твои колеги, што ни подари трошка од твојот успех и што ни дозволивте да го споделиме твојот историски успех. Ти посакувам уште многу, знам дека ќе ги има, само што почна.

– Знам дека подготвуваш албум и турнеја и верувам дека ќе има можност да се дружиме и јас да ти гостувам – рече Александра, а Рада се согласи, по што запеа Манојловиќ.

 

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....