23.8 C
Скопје
00:09 - 13 јуни, 2024

Трамп го навреди Роберт де Ниро: „Лош актер и патетичен лудак“

Познатиот актер Роберт де Ниро пред неколку дена одржа прес-конференција на која жестоко го осуди Доналд Трамп.

„Ние њујорчаните некогаш го толериравме кога тој беше само еден пос*ан продавач кој се маскираше во голема ѕверка. Го сакам овој град. Не сакам да го уништам. Доналд Трамп сака да го уништи не само градот, туку и земјата и, на крајот, би можел да го уништи светот“, рече Де Ниро, а сега стигна одговорот од Трамп.

Поранешниот претседател Доналд Трамп го нарече актерот „патетичен лудак“. Тој нагласи дека филмовите на Де Ниро не се квалитетни откако тој се приклучи на кампањата на претседателот Џозеф Бајден и оцени дека актерот изгледал „патетично и тажно“ за време на конференцијата, пренесува „Фокс њуз“.

„Никогаш не знаев колку е мал, и физички и психички, лудиот поранешен глумец Роберт де Ниро. Денес е Де Ниро кој пати од неизлечива состојба, дочекан пред зградата на судот со сила која е далеку поголема од радикалната левица -МАГА (Make America Great Again)”, порача Трамп на социјалната мрежа Truth Social.

 

Слични објави

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо
Се вчитува....