22.8 C
Скопје
19:58 - 14 април, 2024

(Видео) Сопругата на Брус Вилис е лута како се известува за здравјето на актерот: Ја откри неговата состојба

Актерот Брус Вилис се повлече од глумата пред две години кога му беше дијагностицирана фронтотемпорална деменција. Оттогаш, неговото семејство често дава изјави преку социјалните мрежи за да ја сподели состојбата на актерот со јавноста.

Вчера се огласи неговата сопруга Ема Хеминг Вилис која објасни колку е незадоволна од пишувањата во светските медиуми за болеста на Брус.

Ема ја повика јавноста да го промени правецот на известување, таа смета дека медиумското покривање на неврокогнитивните болести треба да се коригира бидејќи тоа може да влијае на други семејства, вклучително и на нејзиното семејство.

– Насловите во основа велат дека нема повеќе радост во мојот сопруг. Сега можам само да ви кажам, тоа е далеку од вистината – вели Ема на социјалната мрежа Инстаграм.

Потоа нагласи дека искуството на нејзиното семејство е „потполна спротивност на тоа“.

„Постои тага. Има од сето тоа. Но започнувате ново поглавје. Таму сме ние. Затоа, престанете со такви наслови. Ги излудува луѓето“.

 

 

Слични објави

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо
Се вчитува....