11.8 C
Скопје
07:42 - 15 април, 2024

Случај Лечиќ против Јовановиќ: Актерот бара колешката да му исплати 300 000 динари за повреда на честа и угледот

Актерката Анѓела Јовановиќ одби да глуми во серијата „Радио Милева“ во иста сцена со актерот Бранислав Лечиќ.

„Одбив да играм поради една непријатна случка од минатото што ја имав со него. Ниту сега, ниту во иднина, не сакам да бидам во иста сцена со тој човек, и поради она што го поминав, но и принципиелно, поради она за што го обвинуваа моите колешки“.

Бидејќи продукцијата на серијата го прифати нејзиното барање и ангажираше друг актер, Бранислав Лечиќ реши да ја тужи Анѓела Јовановиќ, наводно за „повреда на честа и угледот“.

Лечиќ бара неговата колешка Јовановиќ да му исплати 300 000 динари.

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....