24.8 C
Скопје
12:19 - 30 мај, 2024

Шеснаесет жени тврдат дека Дејвид Коперфилд сексуално ги злоставувал: Им ветувал кариера, а некои биле и претходно дрогирани

Ова е веројатно најмрачниот период од животот на светски познатиот магионичар Дејвид Коперфилд (67). Дури 16 жени го обвинија за сексуално недолично однесување кое, наводно, траело со децении, пишува Гардијан. И што е пострашно, повеќето тврдат дека тоа се случувало кога биле помлади од 18 години, а некои имале само 15 години.

Се наведува и дека три жени тврдат дека претходно биле дрогирани од Коперфилд, а потоа и сексуално злоупотребени.

Истрагата на „Гардијан“ откри заеднички врски меѓу наводите – неколку жени изјавиле дека Коперфилд им ветил дека ќе им помогне да изградат кариера во светот на шоубизнисот, а подоцна се обидел да одржува контакт со нив и нивните родители.

Коперфилд пак, негира каква било вмешаност во инцидентите.

Слични објави

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо

Астропрогноза за четврток, 30 мај: За рибите пријатно изненадување, за близнаците зголемување на платата

еспресо

Два хороскопски знаци на крајот на мај горко ќе плачат: Еве кој се најде на „црната листа“

еспресо
Се вчитува....