10.8 C
Скопје
20:51 - 28 февруари, 2024

Селена Гомез со полна пареа ја развива врската со Бени Бланко: Веќе размислува за деца и брак

Селена Гомез и продуцентот Бени Бланко официјално ја објавија својата врска преку Инстаграм во декември 2023 година, но сега веќе се сигурни дека врската им е многу стабилна.

Двојката веќе станува многу сериозна и брзо се развуваат нештата – веќе не се одвојуваат еден од друг.

„Тој е апсолутно сè за моето срце“, напиша пејачката во коментар на Инстаграм. „Тој е најдоброто нешто што ми се случило“.

Според новите информации за кои пишуваат американските таблоиди, Селена Гомез (31) е „до уши“ вљубена во Бени Бланко (35), а упатените тврдат дека таа е подготвена да го започне следното поглавје од нивната врска.

Најдобрата пријателка и колешка на Гомез, Ракел Стивенс, изјави дека „Гомез ќе има нов сопруг во 2024 година“, на што Гомез одговори: „Да се надеваме дека ќе биде така!“

„Селена одамна не се чувствувала толку среќна со никого со кој излегувала“, изјави извор ексклузивно за Us Weekly.

„Селена и Бени се навистина заљубени и додека таа ги чуваше во тајност повеќето момчиња со кои излегуваше, со Бени едвај чекаше да открие дека се заедно“, додава пријателката на пејачката.

Изворите известуваат дека пејачката во моментов има силен инстинкт за градење семејство и не мисли дека тоа е предвремен план, иако таа и Бени се во врска само шест месеци.

„Селена е убедена дека ја пронашла својата сродна душа и не гледа причина да чека да го потпише брачниот договор и да има деца со саканиот маж“, изјави извор за National Enquirer.

 

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....