14:11 - 19 април, 2024

Саша Ковачевиќ за ќерката на својата партнерка: „Таа секогаш ќе биде моето прво дете“

Саша Ковачевиќ со години е во хармонична врска со партнерката Зорана Тасовац, која од првиот брак со Богдан Срејовиќ ја има ќерката Искра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

Богдан ѝ стана познат на јавноста како момче на Цеца Ражнатовиќ, а сега е во врска со поранешната реалити-учесничка Јована Љубисављевиќ. Саша ја прифати малата Искра како свое дете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

„Секој од нас сака да најде мир, па ни јас не сум исклучок. Успеав да го организирам својот живот баш онака како што ми одговара. Не дозволувам што било да ми го пореметува времето кое можам да го поминам до семејството – рече Саша, па додава:

„Не сум ѝ биолошки татко, но ја нарекувам свое дете. И утре, кога ќе имам биолошко дете, Искра секогаш ќе биде моето прво дете“ – рече пејачот за српските медиуми и одговори дали наскоро планира да застане на лудиот камен:

„Навистина не знам зошто на луѓето тоа им е толку интересно. Сигурен сум дека кога ќе помине свадбата, ќе почнат прашањата кога планирате дете, потоа кога планирате уште едно дете“ – вели Саша за „Стори“.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....