03:25 - 23 јуни, 2024

(Фото) Ражњатовиќ или Гудељ, еве за кое презиме се одлучи Анастасија

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ го кажа судбоносното „да“ на избраникот, во вилата на Цеца на Дедиње.

Тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се одржала во вилата на Дедиње, а на прославата присуствуваа само најблиските роднини и пријатели.

Кум на Анастасија беше нејзиниот најдобар пријател Љубомир Тозев, а кум на Немања неговиот долгогодишен пријател Горан Телебак.

Ќерката на Цеца го зела презимето на Немања, и отсега ќе се презива Гудељ.

Анастасија блескаше во бел свилен фустан со миди должина, додека Немања беше во опуштено издание, бела маичка и црни панталони.

Да потсетиме, црковната венчавка на Анастасија и Немања се одржа во текот на летото минатата година, а сега парот договори и граѓанска венчавка.

(Фото) Прва фотографија од младенците: Анастасија Ражнатовиќ блеска во свилен фустан

 

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....