24.8 C
Скопје
15:18 - 13 август, 2022

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Портпаролот на актерот негираше каква било вмешаност на Деп во тековниот договор од 300 милиони долари со „Волт Дизни“. А по оваа вест, фановите се навистина разочарани.

Фановите на Џони Деп доживеаа неколкучасовна еуфорија од веста дека актерот е во преговори да се врати како капетан Спароу во Пиратите од Карибите со договор од 300 милиони долари со Волт Дизни. Надежта траеше премногу кратко, бидејќи неговиот портпарол цврсто ги демантираше гласините во изјава за NBC News: „Вестите се измислени“.

Гласината ја рашири Поптопик, кој добил дојава од анонимен извор. Искористувајќи ги многу високите очекувања за враќање во киното на ѕвездата, гласините го обиколија светот зборувајќи за можна вмешаност не само во шестиот филм од сагата, туку и во спин-оф серија за Дизни +. Но нема ништо ниту приближно од договорот, барем засега: нема преговори во тек. Всушност, Деп го спомна уште за време на (добиениот) судски процес за клевета против неговата поранешна сопруга Амбер Херд, кога јасно кажа дека нема по ниедна цена да се врати во „Пиратите“.

Во таа прилика, актерот коментираше дека е разочаран од отказот во франшизата во која 15 години се гледаше како протагонист и дека нема намера да се врати да работи за Дизни. Всушност, во 2018 година, империјата на Мики Маус му сврте грб кога написот во Вашингтон пост беше објавен од неговата поранешна сопруга која го дефинираше (иако без да го спомене неговото име) како тепач на сопруги.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Johnny Depp (@johnnydepp)

Тие зборови чинат – според проценката на одбраната на Деп – најмалку 22 милиони изгубени приходи и изгубена работа за актерот.

Денес, како што се присети на Инстаграм, може да продолжи со животот и кариерата, конечно ослободен од сите обвиненија бидејќи судот му докажал дека е во право и се согласил дека верзијата на Херд не е точна.

Со години наназад се фрлаше кал врз актерот, но сега работите се сменија – сега Херд се прогласи себеси дека е на работ на банкрот и веројатно нема да плати ни цент за да му ја надомести штетата на поранешниот имиџ на Деп, вклучително и отказот од Fantastic Beasts: Тајните на Дамблдор., трет дел од сагата за Хари Потер. Во филмот тој беше заменет со Мадс Микелсен.

Моментно, Деп е во Париз ангажиран на првиот проект по судењето.

И покрај поразот на суд, Амбер Херд продолжува да го напаѓа бившиот на ТВ и во исто време да изјавува дека го сака. Во меѓувреме, таа најави дека ќе објави книга- мемоари за целата афера за да ги зајакне нејзините финансии.

Меѓутоа, за разлика од тоа што му се случуваше на Деп во кариерата со отказите, Амбер не беше отпуштена од Warner Bros. Постојат ли два аршина дури и во Холивуд? Судејќи според сето ова, за жал да.

 

 

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо
Се вчитува....