3.8 C
Скопје
19:35 - 5 декември, 2023

Подарок од Бога: Што напиша Бритни Спирс за Сем Асгари во своите мемоари

Мемоарите на американската пејачка Бритни Спирс, „Жената во мене“, книга која беше објавена во светот на 24 октомври, е најдискутираната книга во шоу-бизнисот. Во неа, уметницата искрено зборуваше за нејзиниот живот, односите со поранешните партнери, старателството и многу повеќе. Таа во книгата не го поштедила ни својот сопруг Сем Асгари. Иранскиот фитнес тренер по шест години врска и 14 месеци брак се разведе од Бритни во август 2023 година, пишува Дејли Мејл.

За разлика од тоа што го пишува за Џастин Тимберлејк, авторката на мемоарите за Сем зборува со голема топлина.

„Ја ценам неговата стабилност. Ми се допаѓа што не ни пие“, пишува таа. Бритни им раскажа на читателите дека „знаела“ дека го сака веднаш штом влегол во нејзиниот живот.

„Хемијата меѓу нас беше луда на почетокот. Не можевме да ги одвоиме рацете еден од друг”, се сеќава ѕвездата.

Спирс му дава заслуга на Асгари што ѝ помогнал да заземе став против нејзиното 13-годишно конзерваторство и да биде со неа во текот на нејзината борба за слобода.

„Го почитувам – неговата доследност на тренинзите, фактот дека е добра личност и фактот дека е здрав и се грижи за мене и ми помага да научам како можеме да се грижиме еден за друг. Тој е таква инспирација, а јас“ благодарна сум“, вели пејачката, нарекувајќи го Сем „дар од Бога“.

Славната личност го доставила ракописот на книгата за печатење уште пред нивното разделување.

Што се однесува до Асгари, на прашањето дали е нервозен поради откривањето информации во мемоарите, тој одговорил негативно и нагласил дека веќе ја прочитал книгата.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....