4.8 C
Скопје
02:28 - 4 март, 2024

Неверојатен облог, обложувалниците „горат“: Дали Тревис Келче ќе ја запроси Тејлор Свифт?

Необичните понуди во обложувалниците, за време на големи спортски настани, не се ништо ново, но многу фирми за спортско обложување одлучија малку да се занимаваат со лудилото Свифт-Келче откако Кансас Сити Чифс осигураа влез во Супербоул.

Еден од посмелите облози го нуди ФанДуел Канада, кој им овозможува на луѓето да се обложуваат на тоа дали бекот на Чифс, Тревис Келче, ќе ѝ предложи брак на поп-ѕвездата Тејлор Свифт на Супербоул во недела.

ФанДуел Канада понуди облог со наслов „Дали Тревис Келче ќе ѝ го постави прашањето?“, а обложувачите се на 70 отсто кои мислат дека да, и 30 отсто кои мислат дека нема.

„Во FanDuel Canada, ние секогаш бараме начини да ги задржиме нашите клиенти ангажирани за време на важни моменти како Супербоул“, рекоа од тимот на ФанДуел Канада.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....