5.8 C
Скопје
21:33 - 6 декември, 2023

Не само абортус: Бритни Спирс раскажа што ѝ направил Џастин Тимберлејк

Колку повеќе се приближуваме до 24 октомври, датумот на објавување на книгата „Жената во мене“ на Бритни Спирс, толку повеќе детали излегуваат во печатот за тоа што напишала уметницата. Како што пишува Дејли Мејл, пејачката во своите мемоари не само што спомнала дека абортирала од Џастин Тимберлејк со кој се забавувала од 1999 до 2002 година, туку зборувала и за неговото неверство.

Сепак, Бритни не ја именуваше заводничката со која ја изневерувал Џастин, пишувајќи дека таа е „уште една славна личност“, а сега има семејство што ѕвездата не сака да го уништи и посрамоти.

За време на нивната романса, Бритни и Џастин важеа за еден од најубавите и најуспешните парови. Кон крајот на 2000 година, кога Бритни имаше 19 години, таа забременила.

„Тоа беше изненадување, но тоа не е трагедија за мене. Го сакав Џастин толку многу. Отсекогаш очекував дека еден ден ќе имаме семејство. Тоа се случи многу порано отколку што очекував. Тој рече дека не сме спремна да имам бебе, дека “Ние сме премногу млади“. Сигурен сум дека луѓето ќе ме мразат поради ова, но се согласив да не го родам бебето. Не знам дали тоа беше вистинската одлука. Да беше оставено сама да одлучам, никогаш немаше да го сторам тоа. Сепак, Џастин беше толку сигурен дека не сака да биде татко“, открива Спирс.

Според неа, абортусот бил еден од најболните настани што ги доживеала во животот. Згора на тоа, тоа било спротивно на начинот на кој таа била воспитана од нејзините родители, кои не би ја поттикнале на таков чекор.

Спирс сега е мајка на 18-годишниот Шон Престон и 17-годишниот Џејден, кои живеат со нивниот татко, Кевин Федерлајн, на Хаваи.

Спирс раскина со Тимберлејк откако тој ја изневерил. Сепак, Тимбрлејк ја напишал песната Cry Me a River, каде пееше за неверна девојка, а во видеото сними модел неверојатно сличен на Спирс. Неговата кариера забрзано се искачуваше кон врвот, додека неа, според она што го напиша во книгата, сите ја критикувале дека раскинала со Џастин.

Тој подоцна ѝ се извинил, па дури и ја поддржа Бритни за време на судењето за ослободување од старателството од татка си.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....