12.8 C
Скопје
07:30 - 28 мај, 2024

Моника Белучи ја потврди врската со Тим Бартон: „Ова ретко се случува во животот, го сакам неговиот бајковит свет“

Италијанската актерка Моника Белучи даде долго интервју за магазинот „Elle France“ во кое потврди дека излегува со режисерот Тим ​​Бартон.

„Што да кажам… Пред се, мило ми е што го запознав овој човек. Ова е едно од оние познанства што ретко се случуваат во животот. Го познавам овој човек, го сакам“, изјавила 58-годишната актерка за 64-годишниот режисер, коментирајќи ги гласините за нивната романса.

Актерката признала и дека ѝ се допаѓа режисерската визија на Бартон.

„Го сакам неговиот бајковит свет каде чудовиштата се љубезни, како да можеме да ги претвориме нашите темни страни во нешто светло, кое простува. Филмовите на Тим Бартон зборуваат многу за тоа“, објасни Белучи.

Сега Моника Белучи работи со Тим Бартон во филмот „Beetlejuice 2“, снимањето се одвива во Лондон.

Дека актерката е во романтична врска со филмскиот режисер првпат беше објавено во февруари оваа година, кога магазинот Paris Match објави папарацо фотографии од парот на прошетка низ Париз. Се претпоставува дека романсата започнала по средбата на 14-тиот филмски фестивал „Браќата Лумиер“, кој се одржа минатиот октомври во Лион, Франција.

Слични објави

„Црна низа“ денови: Три хороскопски знаци ќе зажалат до крајот на неделата

еспресо

(Фото) Наташа Беквалац ја разбесне мајка си: „Марш, во три брака си била“

еспресо

Карлеуша пак ја нападна Северина: „Немам јас проблем со неа, таа има проблем со земјата…“

jasmina.kantardzieva

Аца Лукас во центар на нов скандал: Се обидел да излезе на забранет излез

еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ не можеше да ги задржи солзите! Пејачката го однесе својот син во родниот град

Еспресо

(Видео) Жестока тепачка на настап на Тања Савиќ! Целиот клуб демолиран, веднаш интервенирала полицијата

Еспресо
Се вчитува....