16.8 C
Скопје
08:48 - 26 септември, 2023

Маж со пиштол и транспарент „Вие сте криминалци“ протестира против Бајден

Маж вооружен со пиштол протестираше на улицата во родниот град на американскиот претседател Џо Бајден во Вилмингтон  и тоа во близина на неговата куќа.

Тој бил облечен во портокалов заштитен елек и транспарент со навреди против Бајден и неговиот син Хантер – „Вие сте криминалци“.

Од фотографиите се гледа дека тој носи огнено оружје во појасот. Демонстрантот го следеше возило на Тајната служба.

Бајден допрва треба официјално да го коментира обвинението против неговиот син Хантер и не сакаше да одговори на прашањата на новинарите дали евентуално ќе го помилува синот.

Хантер Бајден се соочува со три федерални обвиненија и се соочува со затворска казна до 25 години. Еден од нив се однесува на купување пиштол додека бил зависник од дрога.

 

Слични објави

Неделен финансиски хороскоп: Нови можности за Биковите, убава понуда за Стрелците, парични промени за Водолиите…

Еспресо

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо
Се вчитува....