23.8 C
Скопје
17:17 - 25 јуни, 2024

Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед: „Црна паста за заби, колаген, здрава исхрана…“

Актерката Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед и призна дали направила естетски коркции.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

Српската актерка, на која времето како да ѝ може ништо, не крие дека младоста ѝ донела многу придобивки, но тврди дека не отишла под нож поради изгледот. Како што вели, само едно исправила кај пластичен хирург.

„Единствено што сум направила на лицето е третман во вид на боцкање со кој се активира работата на колагенот. Тоа кожата ја прави помека. Освен тоа, ништо друго не сум правела, никакви операции. Суштината на мојот младешки изглед е тоа што се негувам од мојата 18 година. Мојата мајка беше строга и се грижеше за изгледот мој и на мојата сестра, уште како млади девојки почнавме да користиме креми за лице. Покрај тоа, генетиката, имам благодарна кожа на мојата мајка. Водам здрав живот, не пијам, не пушам, здраво се хранам и се тоа резултира со ваков мој изглед“ – објаснува актерката за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

Вукиќевиќ не подлегнала ниту на популарните третмани на цртање на веѓите ниту на третманите за холивудска насмевка.

„Косата не ја исправувам, природно е виткана. Веѓите не ги тенчам, како што може да се забележи. Имам свои нокти, не сакам вештачки. Забите, исто така, се мои. Никогаш не сум сакала да ставам навлаки и да имам неприродно бели заби. Ги одржувам така што одам на секои два месеца на забар и користам црна паста за заби за да ја задржам белината на забите“, закучила глумицата.

Слични објави

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо

(Видео) Девојките не му даваат мир на убавиот син на Драгана Мирковиќ: Се појави снимка од клубот, еве како реагира Марко…

Еспресо

(Видео) Здравко Чолиќ ги остави сите подзинати: „Каква енергија за човек кој има 73 години“

еспресо
Се вчитува....