-1.2 C
Скопје
07:20 - 30 март, 2023

Лејди Гага воодушевена од кристалната јакна на Мајкл Џексон, купи дури 55 костими од кралот на попот

Пејачката Лејди Гага на аукција во Лос Анџелес купи 55 костими што ги носеше починатиот „крал на попот“, Мајкл Џексон и ги воодушеви сите негови обожаватели ширум светот.

Костимите ќе бидат стручно зачувани во духот на љубовта кон легендарниот изведувач Мајкл Џексон, ќе го паметиме по неговата храброст и неговите обожаватели ширум светот, ги информираше Гага фановите на својот Твитер профил.

Од аукциската куќа Juliens, јакна што ја носеше Џексон за време на промотивната турнеја за албумот „Bad“ беше продадена за 240.000 долари, а ракавиците украсени со кристали за 100.000 долари.

Пејачката потроши огромна сума пари на костими и колекција.

– Бев импресионирана – рекла Гага која купила 55 парчиња, а особено и се допаднале кристалната јакна и ракавиците.

Костимите од колекциите на долгогодишните дизајнери на Џексон, Денис Томпкинс и Мајкл Буш, достигнаа вкупно над 5 милиони долари на аукција, а еден дел беше наменет за добротворни цели.

Слични објави

Џереми Ренер низ солзи зборува за страшната несреќа: „Избрав да преживеам, си велев дека тоа нема да ме убие“

Еспресо

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо
Се вчитува....