21.8 C
Скопје
01:04 - 16 јули, 2024

Кајли Џенер и Тревис Скот не се предомислија – сега и законски ќе му го сменат името на нивниот син

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер и Тревис Скот се подготвени законски да го сменат името на нивниот син повеќе од една година по неговото раѓање.

Двојката неодамна поднела документи во кои барале легално да се смени името на детето од Wolfe Jacques Webster во Aire Webster.

Според TMZ, славните родители рекле дека „жалат за нивниот првичен избор на име“ и сега кога „имаа шанса да поминат време со своето бебе, веруваат дека името Ер Вебстер подобро одговара“.

И Џенер и Скот ја потпишаа петицијата и во моментов чекаат судовите да ја финализираат промената на името.

По одредена конфузија во врска со „е“ на крајот од името на Ер, Кајли исто така појасни дека се изговара на ист начин како елемент.

Иако името наводно значи „Божји лав“ на хебрејски, парот очигледно не направил доволно истражување бидејќи обожавателите побрзаа да истакнат дека тоа е и сленг за „пе*ис“ на арапски.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....