10.8 C
Скопје
10:25 - 10 декември, 2022

Која е италијанската Меган Фокс, која го заведе напаѓачот на Јувентус, Душан Влаховиќ

Според италијанските таблоиди, Страмара е во врска со новиот напаѓач на Јувентус, Душан Влаховиќ.

За неа велат дека е италијанската Меган Фокс бидејќи многу личи на холивудска актерка, а се шпекулира дека го украла срцето на познат српски фудбалер.

22-годишниот Влаховиќ го споредуваат со некои од најдобрите фудбалери како Златан Ибрахимовиќ и Габриел Батистута, а сега го поврзуваат со 23-годишната Каролина Страмара, која беше прогласена за Мис на Италија во 2019 година. Кога ја освои титулата, ја посвети на нејзината мајка која ја загубила битката со ракот претходната година.

Страмара има околу 405.000 следбеници на Инстаграм, а работи како модел и презентерка на спортски видеа на социјалните мрежи.

Таа е страствена навивачка на Јувентус, а редовно објавува видео интервјуа со познати фудбалери од Италија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DV9 (@vlahovicdusan)

Страмара и Влаховиќ наводно почнале да се забавуваат веднаш откако фудбалерот раскинал со Маријасоле Полио, уште една позната италијанска инфлуенсерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DV9 (@vlahovicdusan)

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....