11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

ФОТО | Тијана Дапчевиќ се разладува во Охрид: Друштво и прават синот Вук и мајка и Брана

Пејачката Тијана Дапчевиќ последните денови од летниот одмот ги поминува во прекрасниот Охрид. Пејачката ужива на охридките плажи, се разладува во базен кој е во склоп на хотелот каде прстојува и постојано објавува фотографии во костим за капење.

Друштво и прават нејзниот син Вук, нејзнината мајка Брана како и блиски пријатели од Охрид. Тијана уживаше и во возење на катамаран низ Охридското езеро.

Фото: Принтскрин / Instagram

Веќе извесно време сведочиме на видната трансформација на нашата музичка ѕвезда, преку објавите на нејзиниот инстаграм-профил.

Фото: Принтскрин / Instagram

Неодамна Тијана објави фотографија на која може да се забележи дека е во топ-форма, и дека има и нова фризура, поради што доби бројни комплименти за новиот изглед.

Пејачката практикувала диета со која успеала да изгуби повеќе килограми.

Фото: Принтскрин / Instagram

Тијана го сподели и своето искуство поврзано со вишокот килограми што ги добила во текот на бременоста. Како што вели, постојано била гладна и честопати прибегнувала кон нездрава храна.

Тијана откри дека кога била бремена со својот син Вук, добила 45 килограми вишок и дека имала 115 килограми пред да се породи.


Буквално носев уште една личност во себе. Немав врат и рацете ми беа како бутовите. Тогаш решив да направам нешто во врска со тоа. Меѓутоа, почнав да слабеам дури кога сфатив дека мене не ми треба никаква диета, туку да го променам мојот начин на живот. Ние жените имаме неверојатна блокада во главата кога ќе се спомене зборот диета. Тогаш мислиме само на храна и на тоа што ќе јадеме, а што не смееме да јадеме“, изјавила пејачката за „Хит Информер“, пренесува „Ало“.

 

Слични објави

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т
Се вчитува....