19.8 C
Скопје
05:04 - 24 септември, 2023

(Фото) Милош Биковиќ се огласи со пофални зборови за „Охридско лето“

Го затворивме „Охридско лето“ со претставата „Лагата“. Овој фестивал е еден од најубавите фестивалот на светот. Претставата беше за паметење. И денот исто така не беше за фрлање, објави актерот Милош Биковиќ на социјалните мрежи.

Тој на фестивалот „Охридско лето“ настапи со неговите колеги од Белградското драмско позориште со театарската претстава „Лагата“.

За време на престојот во Охрид минатиот викенд Биковиќ сподели дел од атмосферата со своите колеги додека уживаат во пливањето во Охридко езеро, прошетка со катамаран и ручек со традиционална македонска храна во кафеана.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miloš Biković (@bikovic)

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....