19.8 C
Скопје
00:06 - 27 септември, 2023

(Фото) Како ќе изгледа Шарлот, ќерката на Вилијам и Кејт за 10 години – принцеза од бајките

Принцезата Шарлот е второ дете на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, а е родена на 2 мај 2015 година во Лондон.

Со помош на вештачка интелигенција, создаден е портрет на младата принцеза, кој покажува како ќе изгледа Шарлот за 10 години.

Прекрасна млада жена со дијадема и во балска тоалета ги освои срцата на прв поглед, а никој не може да одолее на нејзината безвременска убавина.

Кога ја виделе оваа фотографија, некои уште повеќе ја истакнале сличноста со кралицата Елизабета, Вилијам и Кејт, додека други коментирале дека таа ќе изгледа како една од принцезите на Дизни.

 

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....