11.8 C
Скопје
22:37 - 29 февруари, 2024

(Фото) Глетка која топи срца: Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер првпат го покажаа третиот син

Instagram

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ се породи пред нешто повеќе од седум месеци, а парот со голема радост и возбуда го пречека новиот член на семејството.

Во куќата на Бастијан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ се слават два Божиќа. Сега имавме можност да ѕирнеме во мал дел од домот каде што деновиве владее љубовта и празничниот дух.

Бастијан објави фотографија од семејството како подготвува новогодишни колачиња во форма на елка, а она што многумина особено ги израдува е фотографијата од преслатките раце на тројца браќа кои месат колачиња со мама и тато.

На бебето особено му се израдуваа нивните синови Леон и Лука, кои веруваме дека внимателно и со многу љубов се грижат за најслаткиот член на семејството.

Потсетуваме, Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер се во хармоничен брак од 2016 година, а покрај новото бебенце ги имаат синовите Лука и Леон. Лука е роден во 2018 година, а Леон една година подоцна.

 

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....