-5.2 C
Скопје
00:52 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) „ЕВЕ ВИ ФОТОГРАФИЈА НА КОЈА ИЗГЛЕДАМ КАКО К***А“: Најубавата спортистка и нејзината тешка приказна

Девојката која веројатно привлекува најмногу внимание од сите во светот на спортот е американската ММА борачка Пејџ Ван Зант. Поранешната ММА ѕвезда сега својата кариера ја гради во бокс без ракавици, но не и оди баш најдобро бидејќи на два меча претрпе два порази.

Сепак, атрактивната Пејџ има навистина неверојатна поддршка, а не е ни чудо што заработува куп пари од реклами поради своја одлична фигура.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)


Нејзините фотографии секогаш предизвикуваат вистински хаос, а и самата навистина се труди да го направи тоа. Така беше и овој пат поради описот на една фотографија.

Денес имав напорен тренинг во борење. Не се фотографирав, но наместо тоа, еве фотографии на кои изгледам како ку*ва, стои во описот на фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)


Ван Зант со оваа објава привлече големо внимание, а тоа сигурно и била и целта, без дилема.

Дури 2,7 милиони корисници на социјлната мрежа Инстаграм ја следат Американката која се натпреварува од 2012 година. Оваа силна дама ужива кога кога го покажува своето тело. Неизбежно е да се заклучи дека е една од најатрактивните спортистки.

Убавата американка, ММА борец и модел, неодамна отворено зборуваше за менталните проблеми, тешките и среќни моменти од нејзиниот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)


Пејџ Ван Зант е позната како една од најубавите дами во светот на боречките вештини, а беше и модел за неколку компании и списанија, но живото не бил лесен секогаш за неа.

Во 2018 година, таа во својата автобиографија „Rise: Surviving the Fight of My Life“ открива дека била силувана на 15-годишна возраст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)


– Бев пијана. Се обидов да се одбранам, но како да ме заковаа на подот. Бев при свест, но телото ми беше мртво. Знаев што се случува, но ништо не можев да направам. Не можев да се борам, само чекав да заврши што поскоро, открива Пејџ во својата автобиографија.

Таа откри дека тоа се случило на забава кога била нападната од група момци. После тоа претрпе и психичко малтретирање бидејќи се шпекулираше дека се согласила на групен секс. Така силувачите станаа херои, а таа стана лесна девојка. Оттогаш немала желба за живот, па ги пиела апчињата додека не изгубила свест.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)


Родена е како Пејџ Слатен, а набрзо го добија прекарот „Слатон“, што алудираше на фактот дека таа е „к***а“. Оттогаш таа стана Ван Зант.

Се случуваше пред куќата да најдам кондоми  закачени на дрвата во мојот двор, како украс за Божиќ. Тоа злоставување ми беше најлошото нешто што се случило во мојо живот и затоа се одлучив за книга за да можам некому да помогнам, изјави Пејџ во една прилика и објасни дека ММА борбите и го спасиле животот и дека со нив ја победила депресијата.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....