7.8 C
Скопје
04:15 - 28 февруари, 2024

(Фото) Бора Чорба ја истетовирал 28 години помладата сопруга преку цела рака

Познатиот српски музичар Бора Ѓорѓевиќ (71) пред камерите ја покажа новата тетоважа, која ја направил од љубов кон 28 години помладата сопруга Дубравка, пишува српски „Блиц“.

– Да ви покажам… Тоа е Дубравка. Таа е секогаш тука, присутна – истакнал тој, а потоа покажал како изгледа цртежот на неговата рака.

– Патем, тоа е слика од концертот, додека таа занесено ме слушала… Тоа беше уште додека таа занесено ме слушаше… (се смее) Се разбира, се шегувам! – изјавил Бора Ѓорѓевиќ во емисијата на Мира Адања Полак, која е снимена во Љубљана, каде што живее со години.

– Сè уште не сум забележал дека стареам, уште сум во пубертет! Факт е, сепак, дека почнаа да се расипуваат делови… (смеа) – истакна тој.

До уши е вљубен во сопругата, покрај која нашол сè што барал во животот, а од животот во Словенија е презадоволен.

– Да не дојдев овде, веројатно ќе згаснев некаде по пат, премногу дивеев, претерував. Сфатив дека одам во погрешна насока кога деловите почнаа да откажуваат, а нема резервни делови. Забележав дека би било добро да одам кај генералот… (се смее) Се запуштив, не реагирав веднаш. Тоа е толку логично, нели… Човек си мисли: „Ќе туркам додека можам“ – рекол Бора.

– Не сум загрижен. Сега знам покрај кого сум, со кого живеам, кој ме сака, логично е да потраам што подолго, чувствувам љубов и од луѓето – заклучил Бора во емисијата.

 

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....