6.8 C
Скопје
06:46 - 4 март, 2024

(Фото) „И јас знам да бидам дама“: Антониа Гиговска ја „запали“ Битола со секси комбинезон

Македонската пејачка Антониа Гиговска ѝ се врати на македонската сцена и работи со полна пареа, барем кога станува збор за концертните настапи низ Македонија.

Викендов таа настапи пред битолската публика во еден познат ресторан.

За таа прилика, таа одбра чипкаст комбинезон од ателјето на македонската дизајнерка Ива Спасовска, а целиот изглед ѝ го стилизираше познатата стилистка Викторија Бурсак.

„И јас знам да бидам дама“, напиша пејачката во описот на фотографиите, кои ги објави на својот инстаграм-профил.

Фото: Инстаграм/Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/Антониа Гиговска

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....