7.8 C
Скопје
02:21 - 20 мај, 2022

(ФОТО) 17 ГОДИШНАТА ЌЕРКА Е КОПИЈА НА ЏУЛИЈА РОБЕРТС: Многу ретка фотографија од близнаците на глумицата!

Дени Модер, сопругот на ѕвездата, објави фотографија од нивните деца – близнаци Хејзел и Финеус, на Инстаграм на нивниот 17-ти роденден.

Џулија Робертс не сака да споделува фотографии од нејзиното семејство, а особено оние на кои се присутни нејзините три деца, близнаците Хејзел и Финеус, родени во 2004 година и Хари, кој пристигна во јуни 2007 година. Но, одвреме-навреме, сопругот на глумицата, Даниел Модер – камерманот со кој ѕвездата се ожени во 2002 година, не го почитува ова правило кое му е наметнато на семејството од 54-годишната актерка.

Така, по повод 17-тиот роденден на близнаците, тато Дени го прекрши правилото – и тоа не е прв пат – објавувајќи фотографија од близнаците, додека се покрај масата и нешто грицкаат. А, она што е впечатливо, покрај убавото лице на двете деца, е сличноста на Хејзел со мајката Џулија Робертс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by modermoder (@modermoder)

Идентичен нос, иста широка насмевка, само косата е поинаква: црвените кадрици кои придонесоа за славата на актерката ѝ отстапиле место на совршено мазна,та коса, во речиси платинеста нијанса. А коса пак, слична на мајка си, има момченцето, Финеус.

 

Слични објави

Запленет автомобилот на Шарлин од Монако, Алберт не ѝ дозволува веќе да вози – тажна причина

Еспресо

Луѓето со крвна група А имаат поголем ризик од инфаркт

Еспресо

(ФОТО) Тетоважите на Криси Тајген, Хејли Бибер и Аријана Гранде се вистински хит: Летен тату-тренд кој ги преплави социјалните мрежи

М.Р.

Збогум за Вангелис, славниот грчки композитор почина во Париз

Еспресо

Зеленски во везена кошула го слави Денот на Вишиванка, еве ја симболиката

Еспресо

(ФОТО) Поранешното момче на Цеца се прегрнува со оваа пејачка: Сандра била гостинка на роденденската прослава на Боогдан!

М. Р.
Се вчитува....