26.8 C
Скопје
14:32 - 21 мај, 2024

Еве кој му прави друштво на Никола Роквиќ на патот до Грција: „Поединец не може ништо сам!“

Никола Роквиќ покажа тројца пријатели кои тргнале на пат со него!

Популарниот пејач Никола Роквиќ го започна аџилакот до Грција и до манастирот Свети Нектариј Егински во Егина, каде што ќе се поклони. Патот е долг над 1 000 километри, а причината е да се соберат средства за помош за детска онкологија.

Многумина мислеа дека пејачот сам тргнал на пат, но друштво му прават тројца пријатели, меѓу кои е и познатиот репер Жобла. Никола на социјалната мрежа Инстаграм сподели еден детаљ од патувањето и покажа како го местеле шаторот за спиење.

„Прв ден. Поединецот не може ништо сам! Со мене како тим и поддршка се моите браќа. Наскоро убаво ќе ги претставам, беше потребна љубов, волја и желба да се тргне на пат од 30 и повеќе дена“ – напиша Никола и ги означи на фотографијата пријателите.

Пејачот претходно откри зошто решил да тргне на ова патување.

-По овој пат решив да тргнам од љубов кон луѓето и се надевам дека ќе биде за радост на многумина, се надевам дека ќе биде за раст на многумина, се надевам дека ќе биде за помош на многумина. Првенствено да помогнам на многу семејства, на многу деца, но најважно да им помогнам на болните деца, поради што во голема мера го започнав ова патување. Основавме фондација која ќе им помага на семејствата, која ќе им помогне на талентирани деца, на многудетни семејства, но и на болни деца – рече Никола во храмот Свети Сава.

Пред да го започне патувањето, Никола се прости од семејството, пријателите, но и со духовниот отец кој го испрати. Најемотивното испраќање беше со ќерката, која плачеше.

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....