21.8 C
Скопје
03:46 - 15 јули, 2024

Експерт проговори за емоциите на Кејт Мидлтон при нејзиното прво појавување во јавност: „Многу нервозна…“

Последен пат кралското семејство заедно присуствуваше на божиќна служба на 25 декември 2023 година. За време на речиси шест месеци јавно отсуство, кружеа различни теории за исчезнувањето на Кетрин, но викендов таа ги воодушеви обожавателите со јавното појавување на роденденот на кралот.

Кејт Мидлтон беше нервозна за време на парадата Trooping the Color 2024, за ова пишува Business Insider консултирајќи се со експерт за говор на телото кој тврди дека тоа било „лице-маска“ на принцезата.

– Гледајќи ја првата фотографија од Кејт Мидлтон и принцот Вилијам кои заедно се упатуваат на церемонијата, Кејт користи насмевка како маска.“, вели Дарен Стентон.

Експертот истакна дека идната британска кралица го користи ова како начин да постигне сила и да направи се што е можно за да изгледа смирено и прибрано однадвор.

„Таа сака да ги направи луѓето горди, но исто така е нервозна, разбирливо е така“, продолжи Стентон.

Кејт Мидлтон првично се возеше во автомобилот со принцот Вилијам и нивните три деца. Потоа, сопругот на Кетрин јаваше на коњ додека неговото семејство се возеше во кочија. По некое време, високите членови на кралското семејство излегоа на балконот на Бакингемската палата.

Појавувањето на принцезата од Велс на „Trooping the Color“ дојде откако таа му соопшти на светот дека се бори со ракот, чиј тип се уште е непознат за јавноста. Кетрин последен пат присуствуваше на божиќна служба на 25 декември 2023 година. После тоа, таа беше забележана само од папараците на пазар со сопругот и во автомобил со нејзината мајка Керол Мидлтон.

 

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....