20.8 C
Скопје
05:09 - 15 јули, 2024

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

Американскиот супермодел и актерка Брук Шилдс се појави на црвениот тепих на 77-то доделување на наградите Тони 2024 во Њујорк на 16 јуни. Ѕвездата го спои гламурозниот фустан во светла жолта нијанса со многу удобни чевли, пренесува Daily Mail.

59-годишната Шилдс на церемонијата се појави во долг светло жолт фустан од брендот Monique Lhuillier. Половината на актерката беше украсена со мала машна. Накитот на Шилдс вклучуваше големи обетки со бисери, прстени и неколку нараквици. Во раката држеше мала златна чантичка. Брук ја обликуваше својата темно кафеава коса во меки бранови кои без напор паѓаа преку нејзините раменици. Убавицата носеше вечерна шминка, истакнувајќи ги кафените очи и нагласените веѓи.

Позирајќи пред фотографите, моделот се обиде да ги покаже необичните чевли кои се многу удобни. Манекенката носеше „крокс“ -модел за на плажа, но сепак нијансата одговараше со нејзиниот светол фустан. „Го добив мојот Crocs! Не можев да дојдам со потпетици!“, објасни таа пред камерите.

Изборот на чевлите на моделот не беше случаен. Последниве денови, ѕвездата мораше да оди на операција на двете стапала, па сè уште не може да носи елегантни чевли.

Претходно, во април, Брук Шилдс и нејзината ќерка блеснаа на црвениот тепих на балот TriBeCa во Њујорк. Манекенката, во брак со Крис Хенчи, има две ќерки. 17-годишната Гриер тргна по стапките на мајка си, градејќи манекенска кариера.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....