13.8 C
Скопје
03:12 - 28 септември, 2023

Дуа Липа ќе глуми во документарна серија

Британската пејачка со албанско потекло Дуа Липа ќе биде една од познатите ѕвезди, кои се појавуваат во претстојната серија Camden („Кемдн“), во режија на наградуваниот Есиф Кападија.

Проектот, кој се фокусира на влијанието на лондонскиот кварт Кемдн, исто така во центарот на вниманието ќе ги стави Крис Мартин од „Колдплеј“, Марк Ронсон, Бој Џорџ и бендот „Блек ајд пис“.

Поединечните епизоди ќе ги водат Тоби Трекмен, Јеми Бамиро и корежисерката Сара Ламберт.

Плановите за снимање на документарната серија беа објавени во средата за време на ТВ-фестивалот во Единбург, пренесува „Холивуд репортер“.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....