9.8 C
Скопје
01:45 - 15 април, 2024

Братот на принцезата Дајана загрижен каде е Кејт Мидлтон: „Сестра ми претрпе поопасно…“

Спенсер изрази загриженост за принцезата Кејт.

Братот на покојната принцеза Дајана, Ерл Спенсер, истакна дека неговата сестра претрпела „поопасно“ внимание од јавноста од она што сега ја опкружува сегашната принцеза од Велс, Кејт Мидлтон.

По смртта на неговата сестра во 1997 година, братот на Дајана одржа контроверзен погребен говор на кој, меѓу другото, вети дека ќе ги заштити Вилијам и Хари од секаков вид на напад.

Сега не се во добри односи, а Ерл, како што вели, не е среќен поради тоа. По бројните шпекулации за здравјето на принцезата Кејт, британски новинар го праша што мисли за „исчезнувањето“ на принцезата.

– Мислам дека порано беше поопасно – изјави за „Би-Би-Си“, а потоа се присети на маките на неговата сестра.

Подоцна, во разговорот тој истакна дека навистина е загрижен за принцезата Кејт.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....