24.8 C
Скопје
15:19 - 3 октомври, 2023

ЖИВОТНА ДРАМА НА ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Ѝ се слошило и го изгубила видот

Поранешната членка на популарниот женски бенд Spice Girls, Мел Би, итно е пренесена во болница откако ѝ се слошило и го изгубила видот.

Британските медиуми пренесоа дека на пејачката ѝ се слошило во нејзиниот дом, но за среќа не била сама, па Брзата помош итно интервенирала. Таа постојано повторувала дека ништо не гледа.

Пред многу години, во екот на популарноста, таа замина на ласерска корекција на на диоптријата, но операцијата не беше успешна и таа го изгуби видот на едното око. Сега се плаши дека може целосно да ослепи.

Во болницата се испитуваат причините зошто таа не гледа ништо, за да заклучат дали се работи за трајно губење на видот или пак е привремена состојба поради покачувањето на шеќерот во крвта.

[ReviewDisclaimer]

Слични објави

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо

Ана Бекута се пензионираше но само на хартија: „Јас и пензија, нема шанси!“

Еспресо
Се вчитува....