ВИЛИЈАМ НЕ ГО НАПРАВИ ТОА: Откако стана татко, Хари ѝ оддаде почест и на лејди Ди

Можеби принцот Хари и Меган Маркл на многу начини ја прекршија кралската традиција и не се водеа според протокол, но на покојната принцеза Дијана ѝ оддадоа почит на начин на кој Вилијам и Кејт никогаш не се сетија.

Целосната изјава на Бакингемската палата гласи:

„Нејзиното височество војвотката од Сасекс роди син во 5.26 часот, тешок 3,26 килограми. Војводата од Сасекс беше присутен а породувањето. Кралицата, војводата од Единбург, принцот од Велс, војвотката од Корнвол, војводата и војвотката од Кембриџ, лејди Џејн Фелоус, лејди Сара Мекоркводејл и грофот Спенсер се воодушевени од веста. Мајката на војвотката, Дорија Рагланд, која е пресреќна за доаѓањето на својот прв внук, се наоѓа во Фрогмор Котиџ заедно со кралските височества. Нејзиното височество и бебето се добро.“

Со ова, Хари додаде подеднаква почит на семејството на својата покојна мајка, како и на семејството на татко му. За разлика од него, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон никогаш не ги спомнаа сестрите и братот на лејди Ди во објавите за раѓањата на нивните три деца.

 

Бонус видео:

Слични објави

310 долари карта за концертот на Мадона: Светската дива ѝ покажа на својата колешка кој е најдобар!

Igor

Лејди Гага напиша: „Lokah Samastah Sukhino Bhavantu“ и направи хаос! Еве, што значи тоа! (ФОто)

Igor

Синди Крафорд ја чуваше ќерката од лоши момци, а сега таа е во врска со еден од „најлошите“ (ФОТО)

Igor

ДОЗНАЈТЕ КОЈ ПРАТЕНИК објави нова песна (ВИДЕО+ФОТО)

Igor

Како во младите години: Ван Дам со нозе го затвори куферот, па веднаш му пиша Драгана Мирковиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мерил Стрип одржа лекција: Доста ми е од цинизам, критичност и било какви барања – нема повеќе задоволување!

Еспресо

Остави Коментар

2 × 1 =

Слични објави

Нов бизнис: За да спиете во крветот на Наташа Беквалац треба да платите 1.000 евра од ноќ!

Васко Спасоски

НЕ ВЕРУВАЈТЕ ИМ: Овие 6 хороскопски знаци се лоши пријатели

Igor

КОНЕЧЕН ОДГОВОР: Дали е поздрава туната или сардината?

Igor

Како маскарата да не се размачкува во топлите денови?

Igor

Гвинет Палтроу ги препорача најдобрите играчки за возрасни: Како да го „зачините“ љубовниот живот за време на изолација

Еспресо

Голата Марија покриена со 4.500 кристали (ФОТО)

Igor