19.8 C
Скопје
07:45 - 24 јуни, 2024

(Видео) Сопругата на Таско слави роденден, раперот ѝ посвети емотивно видео

Македонскиот рапер Христијан Тасковски – Таско и неговата сопруга Наташа се во среќен брак веќе две години.

Тие го добија синот Лукијан во јуни минатата година, а за неколку месеци нивното семејство ќе се прошири за уште еден член – ќеркичката која со нетрпение ја очекуваат.

Денеска Наташа го слави својот роденден, а Таско ѝ посвети емотивно видео со едни од најемотивните моменти за нив двајца.

„Среќен роденден женчееее. Да си ми жива, здрава и годинава уште еден поклон имаш околу септември“, напиша Таско на Инстаграм, со што откри дека во септември ќе им се роди ќерката.

Слични објави

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Еспресо
Се вчитува....