26.8 C
Скопје
14:13 - 25 мај, 2024

Ведрана Рудан за борбата со ракот: „Не сакам да умирам на рати“

ведрана рудан

Хрватската писателка Ведрана Рудан соопшти на својот блог дека започнала битка со страшната болест – ракот.

Читателите останаа занемени од нејзината изјава дека има рак.

Во нејзината нова книга таа окрива дека мајка ѝ е алкохоличар, дека нејзиното детство било страшно тешко и дека мајка ѝ ја злоставувала и неа и сестра ѝ поради порокот.

Мојата пријателка од деството ми вети дека ќе ми го организира погребот, се навраќа таа на ракот.

Писателката откри и дека поради ракот некое време нема да пишува.

„Стара сум, се плашам од умирање на рати“, рече таа.

Слични објави

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо

Неделен хороскоп (од 27 мај до 2 јуни): Вистински момент за Близнаците, промени за Девиците, добра вест за Јарците…

еспресо

(Фото) Никола Роквиќ нападнат поради срамни изјави од минатото: „Човек има право да се промени“

еспресо

Астропрогноза за сабота, 25 мај: Убедливост за биковите, привлечност за стрелците

еспресо

Среќен викенд: Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во сабота и недела

еспресо

Нетфликс забрани прашања за Бен Афлек: Џенифер Лопез во промотивна турнеја на филмот „Атлас“

еспресо
Се вчитува....