ВАЖНО ДА НЕМА ГЛАДНИ: Бон Џови има ресторан, оброците немаат цена

Џон Бон Џови отвори ресторан, кој нема цел профит, туку позадината е хуманитарна.

Тој ја води непрофитната организација „Soul Kitchen“, преку која се грижи оброк да добие секој кој не може да си го дозволи. Таму храната нема цена. Оние кои немаат пари може да јадат бесплатно и да компензираат со волонтирање во кујната.

Оние кои имаат пари може да донираат 20 долари и со тоа да помогнат во набавка на намирници. Ресторанот на Бон Џови работи под слоганот „Сите се добредојдени на нашата маса“.

Сите гости јадат на иста голема маса, а приоритет имаат сиромашните и гладните. Менито се менува на секои десет денови, а има опција и за безглутенска и вегетаријанска варијанта на храната.

Слични објави

Во Вухан отворен забавниот парк: Ролеркостерот полупразен, на рингишпилот зафатена секоја втора столица (ФОТО)

Еспресо

Софче Џорлева го победи коронавирусот – Нејзиниот син со порака до сите кои се уште не веруваат дека тој постои!

Еспресо

Антонио Бандерас има големи планови за својот мјузикл!

Igor

Нема шанса да го препознаете: Погледнете како изгледа денеска раперот Врчак! (ФОТО)

Еспресо

Лесен и брз ручек: Пилешко со јогурт и сенф

Igor

Кралицата Елизабета во тотална изолација – Ниту семејството не смее да и се доближува!

Еспресо

Остави Коментар

пет × четири =

Слични објави

Деми Ловато откри дека ја привлекуваат и двата пола!

Еспресо

Брз, сочен и многу вкусен колач со гриз

Igor

Ниту родената сестра не би ја препознала: Тијана Дапчевиќ драстично го промени изгледот (ФОТО)

Igor

ЌЕРКАТА НА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ИТНО ОПЕРИРАНА: Доживеала ИСТА НЕСРЕЌА како пред неколку години!

Igor

Сандра Африка во провокативно издание повторно ги зашемети мажите (ФОТО)

Еспресо

ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Постои само една земја во светот каде Божиќ не се слави ниту на 25-ти декември ниту на 7-ми јануари

Еспресо