20.8 C
Скопје
08:51 - 15 јуни, 2024

Ужасна исповед на актерката: Јас сум виновна што син ми е во шок-соба!

Американската актерка и една од најпродаваните авторки на „Њујорк тајмс“, Џени Молен, ги шокираше своите следбеници на Инстаграм со ужасна исповед.

„Во саботата мојот син ми падна од раце, поради што заврши на интензивна нега со напукнат череп. Засекогаш ќе им бидам благодарна на лекарите за брзата интервенција. Им благодарам на медицинските сестри, невролозите, педијатрите и останатиот медицински персонал“, напишала таа.

Џени Молен е сопруга на Џејсон Бигс, кој го гледавме во комедиите „American Pie“ и во првите сезони на хит-серијата на Нетфликс „Orange Is The New Black“.

View this post on Instagram

On Saturday evening, I dropped my son on his head causing him to fracture his skull and landing him in the ICU. I am forever grateful to Lenox hill downtown and @nyphospital for their immediate response and aid. Thank you to all of the nurses, neurologists, pediatricians, residents, cafeteria staff and brave women that keep the visitor‘s bathrooms clean. Not sure how this post turned into an Oscars acceptance speech… But @biggsjason Thank god for you! Thank god, thank god, thank god. It has been a traumatic week but Sid is home now taking things slowly and recovering nicely. He is also eating a lot of chocolate dipped ice cream cones and plans to try cherry dipped soon. My heart goes out to all parents who have or will ever find themselves in this kind of position. You are not alone…

A post shared by Jenny Mollen (@jennymollen) on

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо
Се вчитува....