The Chicks имаат нова песна! (ВИДЕО)

Триото Сандра, Наталија и Моника, познати како „Д Чикс“ (The Chicks) имаат нова песна, за која го промовираа и видео-записот.

Се работи за проектот со наслов „Ах, тие очи“, чиј текст е заедничка работа на членките на бендот. Музиката и аранжманот се на Сашко Костов.

„Д Чикс“ се познати по своите кавер-верзии на популарни песни, а „Ах, тие очи“ е нивни втор авторски сингл.

Уживајте во спотот и добрата музика:

Слични објави

Градите на Лоба сакаат да „рипнат“ надвор: Пејачката во бел тесен корсет (ФОТО)

Igor

БЕЗ ЛАГИ И ПОМАЛКУ „ЕМОЏИ“: Како најбезбедно да се допишувате со девојка

Igor

Ким се пофали со новата бања, а фановите ја осудија – Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Еспресо

Хороскоп за 21 ноември, сабота – Позитивни промени во љубовта, внимавајте со кого соработувате не се сите искрени со вас!

Еспресо

Сите ги изненади: Српската пејачка Слаѓа Алегро објави провокативна фотографија, градите во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски

Водителката Деа Ѓурѓевиќ за првпат по стравичната несреќа излезе од болница (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

8 + четиринаесет =

Слични објави

Бритни Спирс им возврати на луѓето кои ја исмејуваа за фотографиите што ги објавува! (ФОТО)

Еспресо

Бизарна казна: Сопругот на Северина ќе плати 750 евра затоа што се сликал со синот на пејачката

Igor

Отстранете ги отоците, подочниците и елиминирајте ги брчките со оваа едноставна маска од компири

Igor

Тестовите позитивни! Принцот Чарлс има коронавирус!

Еспресо

ГО ПРОМЕНИ ИМИЏОТ: Сите останаа без зборови од новиот изглед на Јелена Карлеуша

Igor

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian