Според Јутјуб најслушана песна во Македонија во моментов е „Јовка Кумановка“ на Некст Тајм (ВИДЕО)

Според Јутјуб новиот спот на момците од дуото „Некст Тајм“, за песната „Јовка Кумановка“ моментално е најпрегледуваното видео во нашата земја.

За само два дена спотот го погледнале скоро 140.000 пати и со тоа Јутјуб го става во категоријата „Трендинг #1“ во нашата земја.

Ваквиот податок воопшто не изненадува. И на претходните нивни преработки на стари македонски песни бројките на Јутјуб беа фасцинантни.

Инаку новата песна на Некст Тајм беше финансиски поддржана од општина Куманово по повод 500 години од постоење на градот.

Погледнете го спотот:

Слични објави

Позната српска манекенка искрено за односот со својот дечко: Ме тепаше речиси четири часа

Igor

ИДЕАЛНА ДИЕТА ЗА ВАШИОТ ЗНАК: Лавовите право во теретана, Раковите само лесна храна

Igor

ЗАВЕДУВАЛ МАЛОЛЕТНИЧКИ: Откриен нов скандал од минатото на скандалозниот пејач

Igor

Подобро од сладолед: Ледени колачиња од банана без лактоза (РЕЦЕПТ)

Igor

Масла за сјајна коса

Igor

Како да се во Холивуд: Дознајте колку се платени актерите од турските серии! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

3 × пет =

Слични објави

Дајте им предност на билките: Босилек, рузмарин и магдонос, зачини што го штитат здравјето

Еспресо

Принцот Хари го извести семејството дека заминува за Канада што поскоро

Еспресо

Љубовниот живот на Оскар Вајлд, од прочуени сексуални скандали до венерични болести и млади партнери

Еспресо

Мал детаљ од сексот е јасен знак дека жената ве изневерува

Igor

Познатиот готвач Гордон Ремзи отпушти 500 луѓе среде кризата! (ФОТО)

Еспресо

Како завојуваа Кејт и Меган? Јатрвите 6 месеци не размениле ниту збор! (ФОТО)

Еспресо