„Спајс грлс“ се собираат за турнејата

Членките на „Спајс грлс“ повторно накратко ќе се спојат и ќе ги почестат своите обожаватели со кратка турнеја која почнува во Даблин, потоа ќе се движат кон Кардиф, Манчестер и Единбург, а ќе завршат со три концерти во Лондон на стадионт „Вембли“.

Гери Халивел патува со приватен авион, одвоено од другите девојки. Ја обоила косата во препознатливите портокалови тонови и отпатувала во Даблин да им се придружи на останатите од бендот.

View this post on Instagram

Dublin we’re coming!! ✌🏼🌍 👑#Spiceworld2019 #HouseofGinger

A post shared by geri (@therealgerihalliwell) on

„Мислам дека повеќе од 20 години не сум била црвенокоса“, им рекла Гери Халивел (46) на своите фанови.

Потоа на фановите им поделила фотографии на кои позира со своите деца Монти (2) и Блубел (13).

„Даблин, ние доаѓаме“, напишала.

Додека популарната Џинџер Спајс, како што ја нарекуваа, оди со приватен лет на концертот, Мел Б сподели фотографија на која позира со Мелани Ц во автомобилот на патот кон аеродромот.

Слични објави

Арнолд Шварценегер тужи руска компанија поради андроид кој е идентичен на него (ВИДЕО)

Еспресо

Конечно потврдено – Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс го чекаат третото дете

Igor

Ри­жо­то со тиква (РЕЦЕПТ)

Igor

„Голиот“ фустан е апсолутен моден хит: Нов екстремен тренд кој се носи без долна облека (ФОТО)

Igor

Кажи ми какво вино пиеш, ќе ти кажам каков ти е карактерот

Igor

Запознајте ја македонската Сенидах: „У градов не се дише – сегде ку*ва до ку*ва“ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

6 − пет =

Слични објави

Додека смртта не нè раздели или пак не? Браковите на некои познати личности траеле помалку од мамурлакот на свадбата

Еспресо

Северина на премиерата на „Игра на тронови“

Igor

Одбил да биде евакуиран за да може да ги спаси животните! (ФОТО)

Еспресо

Апликацијата ТикTок стана популарна колку Инстаграм!

Еспресо

Оскаровката Џуди Денч – Најстарата жена на насловната во историјата на магазинот Вог (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

ЈК покажа богата трпеза за Божиќ, а коментарот за ајварот победи! (ФОТО)

Васко Спасоски