Славниот дизајнер на црвениот тепих прошетал во преголемо одело и ЦРВЕНИ ШТИКЛИ (ФОТО)

Дизајнерот Марк Јакоб стана првиот добитник на наградата за моден пионер во рамки на доделувањето на MTV Video Music Awardsa.

За таа пригода посебно се средил и на црвениот тепих се издвојувал од масата.

Носел предимензионирано маслинесто зелено одело со нагласени раменици, голема јака, дополнителен џеб на едната страна и панталони со екстра долги ногавици кои скоро го прекриваат највпечатливиот дел од неговиот аутфит – црвените светкави потпетици.

„Моите црвени Прада чевлички“, се пофалил дизајнерот на својот инстаграм-профил.

Слични објави

Сања Кужет со фотографија во бикини го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor

НЕ ВЕРУВАЈТЕ ИМ: Овие 6 хороскопски знаци се лоши пријатели

Igor

Претеравте со пилинг на кожата? Еве што може да направите потоа

Igor

Актерката ужива да го менува својот изглед! Ќе ве воодушеви новата боја на косата на Мила Кунис! (ФОТО)

Еспресо

Ги покажаа градите и ги исфрлија! „Еј, па ние сме хуманитарки“ (ФОТО)

Igor

Луѓето се прашуваат – дали е ова можно? Погледнете какво возило купил Арнолд Шварценегер (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

16 − 10 =

Слични објави

АВАНТУРАТА ГО ЧИНЕШЕ ЖИВОТ: Загина јутјубер кој имаше 11 милиони следбеници

Igor

Дали би платиле 1,5 милиони долари за маска за лице? Бело злато од 18 карати и 3.600 бели и црни дијаманти!

Еспресо

Вкусен и сочен колач со кикирики

Igor

Прво официјално појавување на кралицата Елизабета по Мегзит: Хари и Меган ја шокираа јавноста, а таа ниту да трепне! (ФОТО)

Еспресо

Најпопуларни фризури за оваа есен (ФОТО)

Igor

Овие венчаници ќе бидат хит во 2020 година! (ФОТО)

Слободен Печат