Шакира прозборе за здравствените проблеми: На сите им беше тешко да ме поднесуваат (ФОТО)

Колумбиската пејачка Шакира пред две години поради здравствени потешкотии мораше да ги откаже концертите во Келн, Германија. Потоа ги откажа и концертите во Париз, Амстердам и Антверп и на крајот сите 17 закажани во склоп на европската турнеја. На сите им беше јасно дека со неа се случува нешто сериозно.

Поради проблеми со здравјето, кога десната гласна жица поради оштетување на пробите почнала дури и да ѝ крвари, Шакира паднала во депресија. Што сè се случувало во тој тежок период од животот раскажала за „Гардијан“.

Instagram

„Пеењето е тоа што сум. Тоа е мојот идентитет. Бев толку на дното поради болеста на гласните жици што имаше денови кога не можев да станам од креветот. Бев во депресија. Тоа лошо влијаеше и на мојот семеен живот“, рекла Шакира.

Во тоа време со нејзиниот сопруг, Жерард Пике и со децата комуницирала само со гласовен јазик бидејќи не можела да зборува.

„Не бев позитивна личност во тоа време, напротив, бев депресивна. На сите им беше тешко да ме поднесуваат. Жерард го виде најлошото од мене“, рекла искремно.

Шакира ги игнорирала препораките на докторите дека мора на операција и се обидела да се излекува по алтернативен пат. Се обидела со хипноза, со медитација, дури и со света вода од Лурд. За среќа, се опоравила по природен пат и на бината се качи во јуни 2018 година. Веќе тогаш јавно рекла дека доживеала еден облик на „религиозно искуство“.

View this post on Instagram

Soy un koala! I’m a koala! Shak

A post shared by Shakira (@shakira) on

Слични објави

Мала астро школа: Дали и кога ќе имаме пари?

Igor

ДЕНЕС Е ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЕЈАЧКИ, а оваа фотографија открива како изгледала на почетокот на кариерата (ФОТО)

Igor

Славната холивудска дива повторно помина ноќ зад решетки (ФОТО)

Igor

Сите зборуваат за нејзиниот стајлинг: Викторија Бекам направи модна катастрофа! (ФОТО)

Igor

Излегува книгата која РОБЕРТ ДЕ НИРО НЕ САКА ДА ЈА ПРОЧИТА – Не знаев дека татко ми е хомосексуалец, мајка ми ми кажа!

Igor

Се врати атрактивната ТУНА: Во секси црно бикини пејачката позира покрај базен (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

тринаесет + 14 =

Слични објави

Одржувањето лична хигиена низ вековите: Старите Грци се туширале со црева, на римските аристократи робовите им ги миеле забите

Еспресо

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

СЕЗОНА НА СВЕЖИ ЈАГОДИ: Многу лесен рецепт за овошни мафини

Igor

Ана Винтур советува кои парчиња облека ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ги зачуваме и за наредната сезона!

Igor

Емили Ратајковски во црно и минијатурно бикини! Малку недостига да се види „забранетото“ (ФОТО)

Igor

H&M го воодушеви светот: Лансираше облека од овошје и морски алги

Igor