21.8 C
Скопје
20:59 - 28 септември, 2023

СЕКС, ДРОГА И ТУРНЕИ: Славниот пејач откри малку познати детали од неговиот живот

Славниот пејач Елтон Џон даде свој коментар за филмот „Рокетмен“, снимен според неговиот живот, а посебно зборуваше за неговата сексуалност и зависноста од дрогите, пренесуваат англиските медиуми.

Пејачот во филмот го глуми британскиот актер Тарон Егертон, а неговиот прв љубовник Џон Рид, актерот Ричард Маден. Во филмот е прикажана и сцената од нивниот прв секс, за која Елтон вели дека се случила токму така.

„Горд сум на тој факт. Можеби на некои луѓе тоа нема да им се допадне и тоа можам да го разберам, но ако го нема тоа во филмот би се чувствувал дека ги лажам луѓето. Тоа се случи кога имав 23 години, до тогаш бев невин. Очајно сакав да почувствувам љубов и да имам физичка врска“, раскажал Елтон Џон за британските медиуми.

Потоа, тој ја открива и својата зависност од дрога, како и детали од животот со партнерот Дејвид Фарниш.

„Уште имам темна страна, но тоа не трае долго, бидејќи ги имам Дејвид и децата,. Никогаш не мислев дека би можел да бидам во врска 25 години, бидејќи врските брзо ми завршвуваа во младоста поради дрога“, признава пејачот.

Елтон Џон раскажал и дека во младоста постојано бил на турнеи и под дејство на дрога, но дека целото тоа сега е зад него.

Слични објави

Џони Деп почна да го снима филмот за познатиот сликар Модиљани чиј живот згаснал на само 35 години

еспресо

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо
Се вчитува....